background

Top 3 popularnych przejściówek do telefonów (lightning, micro USB, USB typu C)

Stale rosnąca liczba funkcji, w które wyposażone są telefony, nie tylko powoduje, że są one coraz bardziej wszechstronnymi urządzeniami, ale pozwala również na wykorzystanie większej liczby rozszerzeń i dodatkowych akcesoriów. To z kolei nierzadko wiąże się z wykorzystaniem większej liczby kabli i przejściówek. Co warto o nich wiedzieć? Czy są warte zainteresowania?

Adapter - co to jest?

Adaptery i przejściówki, to kable umożliwiające podłączenie do smartfona dodatkowych urządzeń, rozszerzeń, słuchawek, czy nawet drugiego smartfona. Niektóre z nich są uniwersalne, dzięki zastosowaniu kilku końcówek równocześnie. Coraz więcej renomowanych producentów produkuje swoje adaptery, dzięki czemu można być pewnym ich jakości. Prezentujemy 3 z nich, których zakup warto rozważyć. 

1. Kabel USB 2.0 Huawei AP55S z adapterem microUSB na USB-C

Ten adapter do telefonu stanowi najprostsze rozwiązanie na ciągle występujące problemy spowodowane wprowadzeniem nowego standardu ładowania i przesyłu danych - USB-C. Do niedawna standardem, który wciąż możemy spotkać w większości telefonów posiadanych przez znajomych i przyjaciół, był microUSB, który mimo wielu zalet miał swoje ograniczenia, m.in. nie był symetryczny i zapewniał tylko ograniczoną prędkość przesyłu danych. Nowy standard USB-C jest pod wieloma względami znacznie lepszy, dlatego chętnie wykorzystują go wiodący producenci, na czele z Samsungiem, Huawei czy Xiaomi. Niestety, okres przejściowy, w którym aktualnie się znajdujemy, powoduje, że choć znajomy ma ładowarkę, nie zawsze możemy z niej skorzystać przez niekompatybilność standardów właśnie. Ta przejściówka do ładowarki pomoże zapobiec problemom. 

2. Kabel 2A Baseus 5w1

Masz wielu znajomych i każdy z nich posiada inny telefon? Ta przejściówka do telefonu pozwoli wszystkim korzystać ze wspólnej ładowarki. Niezależnie czy posiadają telefon z Androidem, wykorzystujący USB-C, microUSB, czy urządzenia od Apple z autorskim rozwiązaniem Lightening z kablem 5w1 Baseus naładowanie urządzenia, czy podłączenie go do komputera nie będzie stanowiło problemu. A może chcesz połączyć ze sobą dwa urządzenia? Żaden problem, dzięki wbudowanemu złączu USB-OTG to możliwe!

3. Power bank 2500 mAh i kabel Lightning 2.4A

Kabel i powerbank w jednym? Tak, teraz to możliwe, dzięki rozwiązaniu oferowanym przez firmę Baseus. Ten niewielki powerbank i wykorzystana wbudowana przejściówka lightning pozwalają na równoczesne ładowanie baterii smartfona i ogniwa powerbanka, dzięki czemu ten zawsze jest naładowany i gotowy do podładowania naszego telefonu, gdy tylko będziemy tego potrzebowali. Większość z nas i tak ładuje swoje telefony w ciągu nocy, więc delikatnie wolniejsze ładowanie będzie niezauważalne, natomiast dodatkowe 2500 mAh (czyli mniej więcej równowartość baterii w iPhone XS), pozwala niemal na zdublowanie czasu, przez jaki można korzystać z urządzenia z dala od kontaktu. Sam powerbank dzięki niezwykle smukłej budowie zajmuje bardzo niewiele miejsca, dzięki czemu zawsze można go mieć przy sobie.