background

Czym jest, co daje i jakie pancerne etui wybrać dla swojego telefonu?

Telefon to w dzisiejszych czasach dla wielu osób absolutna konieczność podczas każdego wyjścia z domu. Pozwala kontaktować się ze znajomymi, rodziną, znajdować drogę w obcym mieście czy płacić w łatwy sposób za zakupy. Niestety życiowe sytuacje często sprawiają, że jest on narażony na wiele niebezpieczeństw, często niezależnych od nas. Przecież nie trzeba uprawiać wspinaczki, żeby telefon upadł na kamienie, wystarczy często spacer po parku i moment nieuwagi podczas przeszukiwania torebki czy plecaka. Często podnosząc telefon po takiej niefortunnej przygodzie trzeba pogodzić się z faktem, że bez serwisu się nie obejdzie, a to nie tylko wydatek, ale również przynajmniej kilka dni bez jednego z najważniejszych urządzeń, z jakiego korzysta się właściwie codziennie. Właśnie by tego uniknąć stworzono pancerne obudowy do smartfonów. Są to specjalne etui, które zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zminimalizować szanse na uszkodzenie telefonu. Ich konstrukcja różni się od zwykłych pokrowców przede wszystkim materiałem, z którego są robione oraz jego grubością. W rzadszych sytuacjach są aspekty konstrukcyjne.

Zalety, jakie daje niezniszczalne etui są skupione wobec ochrony telefonu przed czynnikami środowiskowymi oraz uszkodzeniami mechanicznymi w jak największym stopniu. Pomoże ono przetrwać upadek z wysokości, uchroni obudowę przed zarysowaniami, czy też zmniejszy prawdopodobieństwo uszkodzenia telefonu poprzez nacisk. Dzięki zastosowaniu materiałów wysokiej jakości pancerne obudowy są również dużo trwalsze. Istotną zaletą jest też bardzo duży wybór kolorów i wzorów, które często wręcz zachęcają do zakupu ze względów wizualnych, a nie tylko użytkowych.

Wybór konkretnego modelu zależy od kilku czynników. Najważniejszymi są aspekty wizualne, budżet oraz oczekiwany poziom ochrony. Pancerne etui różnią się od siebie materiałem, z którego są wykonane, a tym samym poziomem ochrony. Naturalnym jest, że te droższe, będą wykonane z lepszej jakości materiałów, zwykle jest to poliwęglan, lub włókno węglowe, w tańszych ofertach spotkamy się głównie z sylikonem. Tak więc oczekiwany poziom ochrony jest bezpośrednio związany z operowanym na zakup budżetem. Kwestie wizualne są zwykle dość niezależne od ceny, poszczególne modele mają szeroki przekrój kolorystyczny. Niestety, najbardziej oryginalne wzory mogą wyróżniać się cenowo na tle pozostałych. Jest to jednak sytuacja dość marginalna, dlatego z pełnym przekonaniem można stwierdzić, że podstawowym aspektem definiującym cenę będzie główny zastosowany w konstrukcji materiał.

Zastanawiając się Jakie etui najlepiej chroni telefon należy mieć na względzie fakt, że nie ma produktów idealnych, w każdym znajdziemy mocniejsze oraz słabsze strony.

Najlepszą opcją na znalezienie odpowiedniej obudowy będzie zdefiniowanie zakresu cenowego, którego nie chce się przekroczyć, a następnie skrupulatne przeszukanie dostępnych ofert poszukując tej obudowy, która charakteryzować będzie się najlepszym materiałem, kwestie wizualne będą tutaj zdecydowanie drugorzędne.

HIT! Pracujesz w ciężkich warunkach, a chcesz zadbać o swój telefon? Mamy coś dla Ciebie! Pancerne etui do telefonu ochroni Twój sprzęt w każdej sytuacji.